Adidas Samba

1950 yılında üretimine başlanan Adidas Samba, ilk futbol antrenman ayakkabısı olarak adını tarihe yazdırmış bir modeldir. Günlük kullanım için güncellenmiş versiyonuyla birlikte dünya çapında 35 milyonun üstünde satışı gerçekleşen bu ayakkabılar tüm dünyada bir efsane haline gelmiştir. Bu spor ayakkabıların ünü o kadar yayılmış ki, hayatının bir döneminde bu ayakkabılara sahip olmamış bir futbolcu bulmanız zordur.

Ortaya çıkışında futbol oyuncularının kaygan zeminde de oynayabilmesi fikri yatan Adidas Samba modeli, bunu alçak profilli kauçuk orta taban ve krampondan esinlenilerek tasarlanmış kauçuk dış taban sayesinde gerçekleştirmiştir. Gün boyu konfor vadeden file astar ve yastıklanmış iç tabanın yanı sıra bilek desteği sağlayan hafif pedli yaka tasarımıyla oyunculara üst düzey kontrol şansı veriyor. Özellikle kapalı alandaki antrenmanlar için tasarlanmış olan model, adeta bir terlik kadar rahat. Topa vururken ve topu karşılarken sağladığı harika dokunuş ile hız kesmeden oyuna devamı sağlıyor. Kaliteli malzemesi sayesinde dayanıklı ve oldukça uzun ömürlü bu ayakkabılar günlük kullanımda çokça tercih ediliyor.

Adidas Samba modeli dünyanın en eski ve en çok satan spor ayakkabılarından. Sportive aracılığıyla ayağınıza gelen bu fırsatı kaçırmayın.