Adidas Samoa

“İmkansız diye bir şey yoktur” sloganıyla gönüllere taht kurmuş olan Adidas, Original serisinden Samoa’yi ilk kez 1977 yılında piyasa sürdü. Adının, bütün başarısızlıklarına rağmen pes etmeyen Amerikan Samoası Milli Futbol Takımı’ndan esinlenilerek koyulmuş olabileceğine dair söylentiler bulunmakta. 2002 yılına kadar FIFA Dünya Kupası maçlarına girmeye hak kazanamayan bu takım, 2002 Dünya Kupası eleme maçında Avustralya’ya 31-0 yenilerek dünya futbol tarihinin en büyük farklı skoruyla rekor kırmıştır. Adidas’ın en ikonik spor ayakkabı serilerinden birinin isminin Amerikan Samoası takımından geldiği kesin değilse de markanın, ‘imkansız’ düşüncesini kabul etmeyen bir hayat felsefesini, her şeye rağmen karşılaşmalarına devam eden bir futbol takımına olan inancıyla göstermek istemiş olması akla yatkın geliyor. 

Adidas Samoa, tamamen deri olan yapısıyla sağlam, çok amaçlı ve şık bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Düşük üste sahip klasik bir model olan Samoa, zor şartlara dayanıklılığı ve rahatlığıyla sporcuların tercihi olmakla kalmıyor, günlük kullanım için idea olan niteliğiyle her kesimden insanın da ayakkabılığında yer ediniyor.

Meşhur üç çizgili logosunu kullanıcılarla buluşturduğu 1949’dan beri Adidas markası, spor giyim alanında başta sporculara olmak üzere sportif bir yaşam tarzını benimsemiş herkesin maksimum performans ve kullanım konforunu sağlamayı başarmıştır.

Sportive’in sunduğu fırsatlar ve Adidas Samoa’nın şıklığı bir arada! Siz de Adidas’ın 70 yıla yakın suredir sunduğu performans ve konforu yaşamak istiyorsanız ürünlerimize göz atabilir, dilediğinize sahip olabilirsiniz.