Kış aylarında erkekler için bot ve çizme seçimi çok önemlidir. Kötü hava koşullarından dolayı, bot ve çizme modelleri seçimi yapılırken sıcak tutması ya da su geçirmemesi gibi detaylara önem verilmesi gerekmektedir. Sitemizde yer alan çizme ve bot modelleri, kış aylarını en iyi şekilde geçirmeniz için sizlere büyük bir konfor sağlar. Ayrıca sitemizde bulunan çizme ve bot modelleri genellikle bağcıklı olduğu için kolaylıkla ayarlanabilir böylece bu açıdan da daha rahat bir kullanım sağlamış olur.

Bot ve Çizme Seçimi Nasıl Yapılır?

Seçim yapılırken öncelikle yaşadığınız şehrin hava koşullarını dikkate almalısınız. Mesela çok yağmur yağan bir yerde yaşıyorsanız, yağmur çizme modellerini tercih edebilirsiniz. Slazenger markasına ait bot ve çizmeler su geçirmez özelliğe sahip oldukları için yağmurlu havalarda tercih edilebilir. Karlı havalarda ise kauçuk tabanlı yarım bot modelleri daha fazla tercih edilmektedir. North Face ve Jack Wolfskin gibi markaların ayakkabıları genellikle dağcılar için tasarlanmaktadır bu nedenle güçlü tutuş özelliği bulunan tabanları kış aylarında büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

Erkek bot modellerinin renklerine baktığımızda ise genellikle kahverengi, lacivert ve siyah gibi kışa uygun koyu renklerin kullanıldığını söyleyebiliriz. Renk açısından aynı durum erkek çizme modelleri için de geçerli olmaktadır.

Seçimlerinizi bu şekilde yaparsanız daha uzun süre kullanabileceğiniz bot ve çizme modellerini daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.