Hakkımızda

Hakkımızda

Misyonumuz


360 derece bir spor şirketi olarak her yaştan insana spor yapma alışkanlığı kazandırmak, tüm taraflar için değer katacak iş modelleri uygulamaya koyarak, ölçülebilir kazançlar elde etmek.

Hakkımızda

Vizyonumuz


Karlı şirket olgusunu korumak, penetrasyonunu arttırarak aktif sporun lideri olmak.

Biz Kimiz?


“İçindeki Sportifi Keşfet” mottosuyla sektördeki deneyimini yeniliklere ve gelişime açık vizyonuyla pekiştirerek spor bilincini aşılamayı hedefleyen Türkiye'nin çok markalı lider spor perakende zinciridir.


Sportive toptan spor malzemeleri tedarikçisi olarak 1980’li yıllarda İstanbul’da ticari hayatına başlamıştır.


İlk mağazasını 2005 yılında İstanbul Merter’de açan Sportive yayılmacı bir politika izleyerek kısa sürede 35.000m2 satış alanı ve lojistikte 10.000m2 alan büyüklüğüne ulaşarak, 16 Şehirde 31 mağaza ile hizmet veren Türkiye’nin önde gelen spor mağazası zincirlerinden biri olmuştur.


Online ticaret kanalı www.sportive.com.tr ile 7/24 Türkiye’nin tüm şehirlerine kesintisiz hizmet veren en büyük online spor mağazalarından biridir.


13 Kasım 2012 tarihinde Türkiye’nin en çok işlem gerçekleştiren girişim sermayesi fonu olan İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. yatırımcı olarak iştirak etmiştir.


Sportive, Arena ve Nike Aksesuar Türkiye distribütörüdür. Ayrıca, Nike, Adidas, Puma, Asics, Billabong, Birkenstock, Columbia, Converse, Crocs, Dynamic, Eastpak, Esqudo, Igor, Merrell, Quiksilver, Skechers, Slipstop, The North Face, Vans ve Voit markaları da Sportive çatısı altında yer almaktadır. Tüm bu markalar dışında Sportive markası adı altında kendi üretim faaliyetlerini de gerçekleştirmektedir.


Sportive önde gelen tüm spor markalarını aynı çatı altında toplayarak aktif olarak yapılan spor dallarına yönelik profesyonel spor malzemeleri ve aksesuarları tüketicilerin beğenisine sunmaktadır. Aynı zamanda spor giyimi günlük hayatında tercih eden kişiler için de zengin seçeneklere sahip ürünlerini tüketiciler ile buluşturmak için çalışan ekibiyle birlikte yaklaşık 400 kişiyi istihdam etmektedir.Sportive Genel Müdürlük - Genel Merkez


Adres: Suadiye, Ayşeçavuş Cd No:3, 34740 Kadıköy/İstanbul


Telefon: +90 850 221 2300


Sportive.com.tr Sportive markasının tek yetkili online satış sitesidir.