kadın polar

8 Ürün
Sırala

Kadın Polar

Polar kumaş türü özellikle bakterilere ve ısıya karşı oldukça dayanıklı bir türdür. Bu kumaş türünün en belirgin özelliği, kış aylarında kullanıcısını sıcak tutmaktır. Kabarık ama hafif bir hacme sahiptir. Bu kumaşlar, çeşitli zevklere göre boyanabilirler. Bu özelliğiyle kullanıcılara capcanlı seçimler sunar. Dış etkenlere karşı da oldukça dayanıklıdır. Bu özelliğiyle sıcak tutma işleminde başarılıdır. Nefes alabilme işleviyle kullanıcıları terletmez. Islandığındaysa hızlı bir biçimde kurur. Özellikle ekstrem hava şartlarında kullanan kişiler için vazgeçilmez bir türdür. Gün içerisinde kötü hava koşullarında sıcacık tutan bir yapıya sahiptir. Tüm özellikleriyle, kadın polar hırka modellerini günlük kullanımlarınızda veya sportif faaliyetlerinizde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Çeşitli Alanlarda Tercih Edebileceğiniz Kadın Polar Modelleri

Yumuşacık, oldukça sıcak tutan ve hafif bir yapıya sahip olan bu malzeme türü, kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Özellikle ekstrem hava koşullarında spor yapan kadınlar arasında kadın polar modelleri daha çok tercih edilir. Çünkü bazı sporları gerçekleştirirken beklenmedik hava koşullarına maruz kalabilirler ve kadın polar ceketler bu noktada pratik bir giysi olabilir. Polar ceket modelleri, sweatshirt şeklinde yarım fermuarlı ya da tümden fermuarlı olabilir. Eğer yağmurluğun ya da montun altında orta katman olarak kullanmak isterseniz kadın polar ceketi tercih etmeniz gerekir. Ama iç katman olarak seçecekseniz kadın polar sweatshirt modellerini değerlendirebilirsiniz. Bu kumaş türünün çeşitli alanlarda kullanımı mevcuttur. Eğer doğa yürüyüşüne çıkarsanız, giysilerinizi polar bir eldivenle de tamamlayabilirsiniz. Renk renk, çeşit çeşit olan eldivenler uzun bir yürüyüşte ellerinizi ısıtmaya yarayacaktır. Bu sayede kış mevsiminin zorlu günlerini konforunuz yüksek bir biçimde geçirebilirsiniz.

Outdoor Sporlarda Kadın Polar Ceket Seçmenin Avantajları

Outdoor, dış mekân ve açık hava gibi anlamlara gelir. Outdoor sporlar da dış mekânlarda gerçekleştirilir. Ancak Türkçe karşılığında, daha çok doğa sporları gibi bir anlamı vardır. Bu alanda yapılan birçok spor aktivitesi örneği verilebilir. Doğa yürüyüşü, yamaç paraşütü, rafting, dağcılık gibi. Outdoor giyim de her türlü dış hava koşuluna uygun olarak kullanıcıları korumaya yarayan bir türdür. Bu kıyafet türleri, kullanıcıların performansını ve doğadaki konforunu arttırmaya yönelik üretilen yapıdadır. Eğer dağcılık sporuyla ilgileniyorsanız kadın polar ceket ya da polar sweatshirt seçimi yapmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Çünkü bu sporda gereğinden fazla ağırlık taşımak oldukça zahmetli ve yorucudur. O yüzden bu sporda katlaması kolay olan ve sırt çantasında çok yer kaplamayacak malzemeler tercih edilir. Kadın polar ceketler de bu yönden pratiktir. Ayrıca polar modeller, ekstrem hava koşullarında fazla yağmura, kara maruz kalındığında hemen kurumaları sebebiyle de tercih edilir. Eğer çok ıslanırsa, giysinizi fermuarlı olma işlevi sayesinde üzerinizden kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Uzun yürüyüşlerde orta katman olarak kullanıldığında nefes alabilir olma özelliğiyle terletmez ve çabuk kurur. Sadece outdoor sporlarda değil, tüm sportif faaliyetlerinizde ve günlük kullanımlarınızda bu türü tercih edebilirsiniz.

Polar Hırkalarınızı Nasıl Yıkamalısınız?

Kullanma talimatları elbette her ürün için büyük bir öneme sahiptir. Eğer polar hırkalarınızı da uzun süreli kullanmak istiyorsanız, doğru talimatlar eşliğinde yıkayıp, kurutmalısınız. Ürünleri tavsiye edilen yıkama derecesinde yıkamalısınız. Ürünlerin kalınlık ya da inceliğine bakılmaksızın yıkama işleminde bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Polar ceketler ve hırkalar öncelikli olmak üzere tüm polar giysiler 40 derece sıcaklıkta yıkanmalıdır. Sıcaklık derecesi eğer fazla olursa, kıyafetleriniz zarar görebilir. Çekme ya da kısalma yapabilir. Bu sebepten doğru derecede yıkamak önemlidir. Ayrıca bu ürünleri yıkarken deterjan kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Aksine deterjan kullanımı, ürünlerinizin daha çok temizlenmesinde faydalı olacaktır. Kadın polar fiyatları markaya, ürünün yapısı ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Her bütçeye uygun olan bu kadın polar modellerinin, istediğiniz rengini ve çeşitlerini Sportive’den seçebilirsiniz.

İyi polar nasıl anlaşılır?

İyi bir polar, yumuşak dokunuşlu ve esnek olmalıdır. Kaliteli polarlar hafif, nefes alabilir ve iyi izolasyon sağlar. Yüzeyi pürüzsüz, tüylenme yapmayan ve renk solması olmayan kumaştan üretilmiştir.

Polar ne işe yarar?

Polar, soğuk havalarda vücut ısısını korumak için kullanılır. Hafif, nefes alabilir ve ısı yalıtımı sağlayan özellikleriyle popülerdir. Ayrıca hızlı kurur ve nem transferi yaparak vücudu kuru tutar.

Polar içine ne giyilir?

Polar içine tercihen nefes alabilen, nem transferi yapabilen hafif kıyafetler giyilir. İnce termal üstler, pamuklu tişörtler veya uzun kollu hafif gömlekler idealdir.

Polar alırken nelere dikkat edilmeli?

Polar alırken kumaş kalitesi, dikişlerin sağlamlığı, fermuar kalitesi ve hafifliğine dikkat edilmelidir. Ayrıca, su itici özellikte olması ve ihtiyaçlarınıza uygun kesim ve boyut olması önemlidir.

Polar kumaş yazın giyilir mi?

Polar kumaş genellikle serin ve soğuk hava koşulları için tasarlanmıştır. Yaz aylarında ağır ve sıcak olabilir, bu nedenle yazın giyilmesi genellikle önerilmez.

Polar hangi mevsimde giyilir?

Polar, sonbahar ve kış aylarında en idealdir. Soğuk havalarda ısı yalıtımı sağlayarak vücudu sıcak tutar. İlkbahar aylarında da serin günler için uygun olabilir.

Polar nasıl giyilir?

Polar, genellikle dış katman olarak veya soğuk havalarda ekstra ısı için bir ceketin altına giyilir. Rahat hareket etmeye olanak tanıyan, vücuda uygun bir kesime sahip olmalıdır.

Polar kumaş Tüylenir mi?

Poların kalitesine göre değişiklik gösterir. Ancak, yüksek kaliteli polarlar tüylenme yapma eğilimi daha azdır ve uzun ömürlüdür.

Polar kumaş kışlık mı?

Evet, polar kumaş genellikle kışlık giysilerde kullanılır. Isı yalıtımı sağlayan yapısı ile soğuk hava koşullarında vücudu sıcak tutar ve hava koşullarına karşı koruma sağlar.