Yalınayak koşma deneyiminden ilhamla tasarlanan Nike Free, sporculara doğal bir şekilde koşu yapma imkânı sunan tasarım özelliklerine sahip. Koşu sırasında kramp girmesi gibi rahatsızlıkları önleyici şekilde geliştirilen teknolojik özellikleriyle birçok sporcunun tercihi haline gelmiştir. Vücudun doğal hareketlerini temel alarak geliştirilen Nike Free teknolojisi, sağlıklı ve doğal bir koşu deneyimi sunuyor.

Nike Free 3.0 , Nike Free 4.0 ve Nike Free 5.0 gibi farklı modellere sahip ayakkabıların ortak yönü üst düzey hareket kabiliyeti sağlaması. Nike Free ayakkabıları farklı kılan özelliklerden bir tanesi dinamik hareket sağlayan tabanları. Her yöne genişleme özelliğine sahip tabanlar antreman ve koşularda kullanıcılarına çevik hareketler yapmalarına imkân tanıyor. Yine tabanlarda kullanılan yumuşak köpükler rahat bir yastıklama sunarken darbe ve sarsıntıları emici özellikler taşıyor. Nike Free 3.0 Flyknit ve Nike Free 4.0 Flkynit modelleri gelişmiş yastıklama niteliklerine sahipken Nike Free 5.0 modeli daha üst düzey yastıklama kabiliyeti sunuyor.

Koşucular için ayakkabıların sahip olması gereken en önemli niteliklerden biri ayakları kavraması ve ayak yapısı ile bütünleşmesidir. Nike Free teknolojisi ile ayakkabıların üst kısımlarında kullanılan malzeme özellikleri sayesinde mükemmel bir şekilde kavrama sağlamaktadır. Ayakları sıkıca sarıp destekleyen bu tasarım koşuculara üst düzey performans sunmaktadır.

Olağanüstü hafifliğe sahip Nike Free modellerini sayfamızdan inceleyin ve hareket özgürlüğüne kavuşmak için alışverişe hemen başlayın. Sportive ayrıcalıklarıyla siz de Nike Free sahibi olabilirsiniz.