fitness aksesuarları

109 Ürün
Sırala
Stainless Unisex Gri Matara Suluk 05386803
+1 Renk

Puma Stainless Unisex Gri Matara Suluk 05386803

%10 İndirim
900,00 TL1.000,00 TL

Fitness Aksesuarları

Fitness Aksesuarları


Fitness popülaritesi her geçen gün artan, dinamik ve hareketli bir spordur. Son yıllarda birçok insan hem fit görünmek hem de sağlıklı kalmak için bu sporu tercih eder. Fitness sporu hemen hemen herkesin yapabileceği tarzda antrenmanlara sahiptir. Bu sporu yaparken bazı aksesuarların bulunması ise size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Fitness aksesuarları ile sporu daha yüksek verimli, daha keyifli ve daha kolay hale getirebilirsiniz. Her bir aksesuarın kendine has kullanımı ve faydası vardır. Bu aksesuarlar sporda en büyük yardımcılarınızdandır.
Fitness aksesuar seçenekleri, çok sayıda farklı tarzda ekipmanı içerir. Sporcular sıklıkla bu aksesuarlara başvurur. Fitness aksesuarları arasında; suluk, eldiven, saç bandı, pilates topu, minder, bileklik ve dambıl gibi farklı ekipmanlar bulunur. Bu ekipmanlardan bazıları antrenmanın verimini artırırken bazıları ise daha konforlu bir biçimde spor yapma olanağı sağlar. Bu aksesuarların geneli unisex olarak dizayn edilir. Bu sebeple hem kadın hem de erkekler rahatlıkla kullanabilir. Fitness aksesuarları ile antrenmanlarınızı çok daha verimli, konforlu ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.

 

Fitness Aksesuarları Ne İşe Yarar?


Fitness sporcu aksesuarları sayesinde, antrenmanlarınızda performansınızı artırabilir ve daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bu aksesuarlar arasında sıklıkla tercih edilen ürünlerden biri suluktur. 16, 22, 24,32 oz gibi farklı ölçülere sahip olan suluklar, antrenman sırasında su ihtiyacınızı karşılamanız için dizayn edilir. Hem kolay taşınması hem antrenman sırasında pratik bir biçimde su içilebilir olmasıyla her sporcunun ihtiyaçları arasındadır. Bunun yanı sıra fitness sporuyla ilgilenen birçok sporcu, eldiven kullanır. Bu eldivenler, esnek hareketlere uyum sağlayabilecek ve kavrayışı artıran tasarımlara sahiptir. Fitness eldiveni bilek korumalı modeller, hem kavrayışınızı artırır hem de burkulmalara karşı alınabilecek önemli önlemlerdendir. Bir diğer fitness aksesuarı ise saç bandıdır. Saç bantları, uzun saçlı sporcular için avantajlı ürünlerden biridir. Bu bantlar, saçların yüzünüze gelmesini ve sizi antrenman boyunca rahatsız etmesini engeller.
Bir diğer aksesuar ise bilekliktir. Fitness aksesuarları bileklik modelleri, ağırlık antrenmanları sırasında el ve bilek yorgunluğunu en aza indirgemek için tasarlanmıştır. Egzersiz minderi ya da matlar ise özellikle evde yaptığınız antrenmanlarda kullanılır. Bu minderlerin üzerine yatarak ve oturarak birçok antrenmanı gerçekleştirebilirsiniz. Patlamaz özelliklere sahip pilates topları, vücudunuzun daha esnek olmasını ve daha kolay yağ yakmanızı sağlar. Dambıllar ise özellikle kol kası yapmak isteyen sporcular için tasarlanan aksesuarlardan biridir. Dambıllar farklı kilolara sahip olabilirler.

 

Antrenmanlarınızı Kolay Hale Getirin


Fitness aksesuarlarının en önemli avantajlarından biri antrenmanlarınızı çok daha kolay ve pratik hale getirmesidir. Bu aksesuarlara sahip olduğunuzda, fitness antrenmanlarınızın büyük bölümünü evinizde gerçekleştirebilirsiniz. Dambıl ve pilates topu gibi aksesuarlarla evinizde rahatlıkla antrenman yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra uygun bir bahçede ya da sokağınızda bulunan parkta atlama ipi gibi aksesuarları kullanabilirsiniz.
Bu aksesuarları birçok farklı marka üretir. Bu markalar genellikle global üretimler yapan ve insanlar tarafından bilinen isimlere sahiptir. Saç bandı ve bileklik gibi aksesuarlar ile antrenmanlarınızı çok daha konforlu ve kolay hale getirebilirsiniz. Fitness çok fazla hareket gerektiren bir spordur. Antrenmanlar sırasında yaptığınız bazı ters hareketler sakatlanmalara neden olabilir. Fitness eldiveni ve bileklik gibi ekipmanlar bu yaralanmaların önüne geçebilir.

 

Fitness Eldiveni Ne İşe Yarar?


Fitness aksesuarları arasında eldivenler en sık kullanılan ekipmanlardan biri olarak öne çıkar. El yapısına uyum sağlayan bu eldivenlerde özel kumaşlar kullanılır. Hava alan yapıya sahip eldivenler ideal bir tutuş için özel olarak tasarlanmıştır. Bu eldivenler elin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak dizayn edilmiştir. Fitness ağırlık eldiveni gibi ürünler kavrama ve bırakma hareketini pratik ve kolay hale getirir.
Bu eldivenlerde bulunan kısa parmak detayı ve kavrayıcı bilek özellikleri, hareketlerin rahatça yapılmasını sağlar. Sıcağa ve soğuğa karşı duyarlı olan eldivenler, parmak eklemlerinin ve avuç içinin rahatça hareket etmesini sağlar ve hissizlik duyguna karşı korur.
Farklı bedenlere sahip eldivenler kadınlar ve erkekler için farklı şekilde üretilebileceği gibi unisex olarak da tasarlanabilir. Fitness eldiveni erkek modellerinde bilek kavrama özelliği çok daha sık kullanılır. Bu eldivenler daha çok ağırlık antrenmanları yapanlar için uygundur. Fitness eldiveni kadın modelleri ise birçok antrenmanda el desteği sağlar. Ayarlanabilen bilek tasarımları sayesinde hemen hemen herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.
Fitness eldivenleri sıklıkla dünya çağında bilenen global markalar tarafından üretilir. Fitness eldiveni Nike modelleri geniş bir seçkiye sahiptir. Hem ürün özellikleri hem de estetik açıdan sunduğu geniş yelpaze ile Nike sıklıkla tercih edilen markalardan biridir. Fitness aksesuarları konusunda tercih edilen bir diğer marka ise Adidas’tır. Fitness eldiveni Adidas modelleri konforlu kumaşlarla üretilmiş ve kaymaz tasarımlara sahiptir. Kavrayıcı ve güçlü tasarımlarıyla bu eldivenler fitness antrenmanlarınızın en büyük yardımcılarından biridir.

 

Her İhtiyaca Bir Fitness Aksesuarı


Eğer fitness sporuyla ilgileniyorsanız, bazı aksesuarları edinmeniz size büyük kolaylık sağlayabilir. Bu aksesuarlar performansınızı da yukarı çekecektir. Eğer performansınızı artırmak istiyorsanız; pilates topu, dambıl, atlama ipi gibi aksesuarları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra daha eğer daha rahat ve kolay antrenmanlar yapmak istiyorsanız; saç bandı, egzersiz minderi, bileklik, fitness eldiveni, pilates topu gibi aksesuarları tercih edebilirsiniz. Bunların yanı sıra özellikle spor salonlarına gidiyorsanız su ihtiyacınızı karşılamak için bir suluk edinebilirsiniz.
Siz de aradığınız fitness aksesuarlarını bulmak için Sportive’i ziyaret edebilir ve geniş ürün dünyası arasından dilediğinizi hemen sepete ekleyebilirsiniz.