yağmurluk ve mont

7 Ürün
Sırala

Yağmurluk ve Mont

Outdoor sporlar arasında belki de doğa ile en çok zaman geçirilen aktivite kamptır. Yaz aylarında yapılan kampların yanı sıra kış aylarının kamp keyfi ise bambaşkadır. Ancak tıpkı yaz aylarına özel kamp ürünlerini seçmeniz gerektiği gibi kış aylarında yapmak istediğiniz kamp için de olmazsa olmaz bazı malzemeler bulunur. Bunlar arasında mutlaka bulunması gereken ürünler kamp yağmurluk ve monttur. Yağmurluk, suya dayanıklı malzemeden yapılmış üstlüktür. Mont ise bir ceket türüdür. Nike gibi pek çok markaya ait farklı renk, beden, materyal ve modelde kamp yağmurluk ve mont bulmak mümkün. Bu noktada size kalan ise tarzınızı yansıtmasının yanı sıra ihtiyacınızı da karşılayan ürünler arasında en doğru tercihi yapmak. Peki seçimi nasıl yapmalısınız gelin birlikte bakalım.

Kamp İçin Yağmurluk Nasıl Seçilmeli?

Öncelikle kış aylarında ve mevsim geçişlerinde kamp yaparken yağmur yağma olasılığını her zaman dikkate almalısınız. Soğuk hava ve yağmura hazırlıksız yakalanmak, kamp keyfinizi kolayca soruna dönüştürebilir. Bu nedenle mevsime uygun olan kamp yağmurluk ve mont ürünleri seçmenizde fayda var. Bu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut. İlk olarak seçeceğiniz kamp montu ve yağmurluk mutlaka su geçirmez ya da su itici özellikte olmalıdır. Bu özellik sayesinde yağmurlu havalarda su kıyafete ulaşamadığı için kıyafetleriniz kuru kalır. Genellikle su geçirmez özelliğe sahip kamp yağmurluk ve montlar rüzgâr geçirmez özelliği de taşırlar. Bu da size ekstra rahatlık ve işlevsellik sunar. Bunun yanı sıra nefes alabilir olması da önem taşır. Bol hareket etmeyi gerektiren durumlarda terlemenizi önleyen bu özellik sayesinde konforlu zaman geçirmeniz mümkün. Kamp için mont ve yağmurluk tercihinizde kapüşon, siperlik, uzunluk, bel kemeri ve fermuar gibi detayları da göz önünde bulundurmalısınız. Kolay giyilebilir, kolay katlanabilir, hafif, korunaklı ve sıcak tutan ürünler kamp esnasında size ekstra rahatlık sağlar. Son olarak vücut yapısı dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Örneğin gereğinden fazla bol kamp yağmurluk ve mont seçiminiz serin havanın içeri girmesine neden olabilir.

Kamp Yağmurlukları Nasıl Temizlenmelidir?

Yağmurluklar kullanılan materyal bakımından farklılık gösterirler. Kamp için yağmurluk seçiminden sonra en önemli nokta temizliktir. Ürününüzün uzun ömürlü olması ve yıkamaya bağlı yıpranmaları azaltmanız açısından temizleme işlemi önemlidir. Yıkama işleminde de kamp yağmurluk kumaşının türüne dikkat edilmelidir. Her kumaş türü makinede yıkanmayabilir. Bu nedenle temizlemek istediğiniz kamp yağmurluk ürününün etiketini dikkatle incelemelisiniz. Makinede yıkamaya uygun bir ürün ise ılık suda, ağartıcı kullanmadan, yumuşak ve mümkünse toz deterjan seçimi yapılarak yıkayabilirsiniz. Ancak ürün yıkanmadan önce mutlaka ters çevrilmeli ve fermuarı da kapatılmalıdır. Asarak kurutulması önerilse de bazı kamp yağmurluk modelleri kurutma makinelerinde kurutmaya uygundur. Bu tarz ürünler için genellikle kuru temizleme önerilmez. Bu nedenle etiket incelenmeli ve kuru temizleme yapılmaması gerekiyorsa buna dikkat etmelisiniz. Ütüleme gerektiren bir ürün ise mümkün olduğu kadar düşük ısıda ütülemeniz uygun olur.

Kamp Yağmurluk ve Mont Modelleri Nelerdir?

Yağmurluklar outdoor giyim için kattır. Yani kıyafet üzerine giyilirler. Buna uygun olarak da birçok renk ve modele sahip kamp yağmurluk ve mont çeşidi bulunur. Bunlar arasında kısa, uzun, kapüşonlu, belden ayarlamalı kordon bulunan modeller sayılabilir. Örneğin, yoğun yağmura maruz kalmanız halinde uzun kamp yağmurluk modellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede yağmur suyunun kıyafet katına geçişini daha fazla engelleyebilirsiniz. Ancak hava koşullarına uygun olarak daha kısa modelleri de seçebilirsiniz. Belden ayarlamalı kordona ve kapüşona sahip modeller ise soğuk ve rüzgâr gibi olumsuz hava şartlarına karşı size ekstra koruma sağlar. Çeşitli renk ve bedende üretilen ürünler sayesinde stilinizi de tamamlayabilirsiniz. Kış aylarında da kamp yapmanın tadını çıkarmak isteyenlerin tercihi Sportive’de ihtiyacınıza en uygun kamp yağmurluk ve mont çeşitlerini inceleyebilir, bütçenize uygun kaliteli ürünleri hemen satın alabilirsiniz.